Željo nije uspio, Standard u play-offu Evropske lige
7.8.2015. u 13:02 | Komentari: 3
VIDEO / KRAJ SNOVA 'PLAVIH'

Nogometaši Željezničara završili su nastup u Evropskoj ligi. U uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Željezničar je večeras u Sarajevu poražen od Standarda iz Liegea s 0:1 (0:0)

Belgijski tim tako je izborio plasman u play-off, posljednje kolo kvalifikacija, ukupnom pobjedom 3:1.

Strijelac jedinog gola na stadionu "Asim Ferhatović Hase" bio je Jelle van Damme  u 68. minuti.

Bosanskohercegovački premijerligaš nije uspio doći do pobjede nad belgijskim timom koja bi ga dovela na korak do plasmana u grupnu fazu.

Željezničaru je bila potrebna minimalna pobjeda nad Standardom. Plavi sa Grbavice od prve minute krenuli su ofanzivno, strpljivo su čekali na pravu priliku, a dočekali su je u 56. minuti kada je Sadiković dobro šutirao glavom sa sedam metara, ali je lopta pogodila stativu.

S druge strane, Standard je svoju igru bazirao na čuvanje vlastitog gola, a u prvom poluvremenu najbolju priliku je imao u 45. minuti preko Ivana Santinija koji je promašio gol nakon što se našao oči u oči s golmanom Željezničara Antolovićem.

Ipak, u 68. minuti nakon duže akcije Standard uspijeva postići gol preko Van Dammea, koji je šutirao s ivice šesnaesterca u donji lijevi ugao Antolovićevog gola.

Nakon primljenog gola igra Željezničara se u potpunosti raspala, a povremenim napadima domaći tim nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu gostujućeg tima.